هزینه برق مصرفی برای استخراج بیت کوین در دنیا از کل برق مصرفی کشور عمان بیشتر است

0 2

همان طور که احتمالاً می دانید، پول مجازی بیت کوین طی فرآیندی تحت عنوان «استخراج» به دست می آید که در آن کامپیوترهای قدرتمند برای حل مسائل پیچیده مورد استفاده قرار گرفته و در ازای کاری که انجام می دهند، بیت کوین دریافت می کنند.

اما چنین پردازش های سنگینی مسلماً نیازمند مصرف برق قابل توجهی خواهند بود که بر اساس تازه ترین محاسبات، میزان الکتریسیته مصرف شده توسط استخراج کنندگان (ماینر) بیت کوین در کل دنیا طی یک سال گذشته برابر 30.14 تراوات ساعت (30140000000000 وات ساعت) بوده که هزینه ای معادل 1.5 میلیارد دلار داشته است.

هزینه برق مصرفی استخراج بیت کوین طی یک سال گذشته 1.5 میلیارد دلار بوده است

جالب است بدانید که مبلغ مذکور بیش از هزینه برق مصرفی کشور عمان در طول یک سال بوده که رقم قابل توجهی محسوب می شود. در واقع مصرف الکتریسیته برای استخراج بیت کوین به حدی بالاست که در صورت توقف آن و تخصیص انرژی مورد استفاده به شبکه برق خانگی، می توان الکتریسیته مورد نیاز بیش از 2 میلیون و 790 هزار خانه در آمریکا را به صورت سالانه تأمین کرد.

گفتنی است شرکت های مختلف سخت افزارهای قدرتمندی را برای استخراج بیت کوین (که در حال حاضر قیمتی نزدیک به 9900 دلار دارد) توسعه داده اند که مادربورد B250 ایسوس با توانایی پشتیبانی از 19 کارت گرافیک، یکی از موارد جالب در این زمینه است.

منبع: هزینه برق مصرفی برای استخراج بیت کوین در دنیا از کل برق مصرفی کشور عمان بیشتر است

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.