احتمال عرضه گلکسی اس 9 با حسگر اثر انگشت در زیر نمایشگر

0 2

سامسونگ در فروردین تا اردیبهشت ماه سال جاری پتنتی برای تعبیه حسگر اثر انگشت در زیر نمایشگر را در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) ثبت کرده بود که اشاره به جای گیری پنل اثر انگشت، بین نمایشگر و شیشه محافظ داشت. حالا گواهی ثبت این پتنت به سامسونگ اعطا شده است.

حسگر جدید بین شیشه محافظ و حسگر لمسی تعبیه می شود.

بر این اساس امکان شناسایی اثر انگشت در 12 بخش نمایشگر فراهم می شود و کاربر می تواند اپ های خود را قفل نماید. به عنوان مثال صاحب موبایل می تواند با لمس آیکون اپ گالری، تأیید هویت شده و تصاویر را مشاهده نماید. در صورتی که کاربر دیگری آیکون اپ را لمس کند، اپ اجرا نمی شود یا تنها بخشی از تصاویر به او نمایش داده می شود.  همین نحوه تأیید هویت می تواند برای سایر اپ ها از جمله پیام رسان یا مخاطبین نیز به کار رود.

پتنت اخیر اشاره به نحوه اجرای اپ گالری تصاویر بر اساس هویت شخص دارد.

همچنین در این پتنت به برخی از اپ هایی که حاوی اطلاعات حساس هستند اشاره شده؛ به عنوان نمونه اگر شخص غیر مجازی قصد اجرای اپ بانک داری الکترونیک را داشته باشد، به صفحه دیگری به غیر صفحه اصلی اپ هدایت می شود.

هدایت کاربر به صفحات مختلف در هنگام اجرای اپ بسته به تأیید یا عدم تأیید هویت او

بر اساس گزارشات انتظار می رود در موبایل گلکسی اس 9 شاهد ارائه حسگر اثر انگشت تعبیه شده در زیر نمایشگر باشیم. این موبایل احتمالاً در نمایشگاه CES 2018 در دی ماه پشت درهای بسته و تنها برای تعداد محدودی از افراد رونمایی خواهد شد و در یک تا دو ماه پس از آن به صورت عمومی معرفی خواهد گشت.

نحوه اجرای اپ پیام رسان بسته به هویت کاربر

منبع: احتمال عرضه گلکسی اس 9 با حسگر اثر انگشت در زیر نمایشگر

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.