مروری بر قسمت هشتم از فصل دوم گرند تور؛ تقابل گذشته و حال

0 1

جمعه گذشته قسمت هشتم گرند تور در حالی با عنوان “Blasts from the Past” آغاز گشت که از همان لحظات اولیه ورود سه مجری به داخل استودیو، ترکیب عجیب کت و تی شرت جیمز می به سوژه ای برای شوخی کلارکسون تبدیل شد!

اندکی بعد از معرفی هایلایت های برنامه توسط جرمی، هموند بر پشت فرمان نسخه خیابانی جگوار D-Type یعنی XKSS نشسته و به تاریخچه شنیدنی آن پرداخت. در ادامه این آیتم کلارکسون با استون مارتین DB4 GT به هموند پیوست تا مقایسه ای جالب بین این دو خودروی اسپرت انگلیسی انجام شود.

سکانس های این بخش که در شهر Pau فرانسه فیلمبرداری شده، بسیار جذاب از آب درآمده و می تواند – مخصوصا – برای علاقه مندان به خودروهای قدیمی و کلاسیک تماشایی باشد.

با وجود خاص بودن جگوار XKSS و استون مارتین DB4 GT، جیمز عقیده داشت که این دو خودرو به هیچ وجه کاربردی نبوده و وسایل نقلیه امروزی در رفت و آمدهای روزمره بسیار بهتر و راحت تر هستند. برای اثبات این موضوع وی با یک دستگاه هوندا سیویک Type R به کلارکسون و هموند ملحق شده و سفری را در دامنه رشته کوه های پیرنه ترتیب داد.

پس از گپ و گفتی توأم با شوخی های زیاد در بخش Conversation Street و پرداختن به اخبار و حواشی مدل هایی مثل لامبورگینی اوروس و فورد F-150 نوبت به بررسی سوپر اسپرت پر سر و صدای این روزهای فورد یعنی GT رسید. وظیفه اجرای این بخش به کلارکسون سپرده شده بود و وی بار دیگر با ادبیات و شوخی های خاص خود اطلاعات خوبی از سوپر اسپرت آمریکایی ها به مخاطبین منتقل کرد. ثبت رکورد با این خودرو در پیست اختصاصی گرند تور بخش پایانی مربوط به آیتم فورد GT بود.

در بخش مهمانان برنامه یا همان Celebrity Face Off دو تن از هنرمندان عرصه موسیقی به نام های استیوارت کوپلند (Stewart Copeland) و نیک میسن (Nick Mason) به مصاف هم رفتند.

بخش پایانی اپیزود هشتم به قسمت دوم از سفر جاده ای جیمز می، ریچارد هموند و جرمی کلارکسون با خودروهای یاد شده اختصاص یافته بود. این بخش در نهایت به بارسلونا و مسابقه ای جالب بین سه خودرو ختم شد.

همانند هفته های گذشته، این اپیزود از فصل دوم گرند تور نیز نگاهی آمیخته به ظنز به موضوعات تماما خودرویی داشته و برای طیف گسترده ای از مخاطبین جذاب و دیدنی خواهد بود. با این حساب در اولین فرصت، زمانی را برای تماشای اپیزود هشتم اختصاص دهید.

منبع: مروری بر قسمت هشتم از فصل دوم گرند تور؛ تقابل گذشته و حال

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.