نامزد بهترین خودروهای سال 2018 از نیسان لیف تا پورشه پانامرا

0 0

حدود دو ماه قبل از نمایشگاه خودروی نیویورک، کارشناسان جایزه خودروی سال جهان (WCOTY) کاندیداهای برتر را در شش دسته مختلف مشخص کرده اند. این دسته ها عبارتند از خودروی سال، خودروی لوکس، خودروی پرفورمنس، خودروی سبز، خودروی برتر از نظر طراحی و خودروی شهری جهان.

برای انتخاب این کاندیداها از 82 ژورنالیست فعال در حوزه خودرو نظرسنجی به عمل آمده، در این نظرسنجی فاکتورهایی مثل آمار فروش یا مشخصات فنی دخیل نبوده و در عوض خودروها بر اساس مواردی مثل طراحی، راحتی و آسایش کابین، کاربرد و عاملی به نام جذابیت کلی ارزیابی می شوند.

برای سال 2018 آلفارومئو جیولیا، ب ام و X3، کیا استینگر، لندرور دیسکاوری، مزدا CX-5، نیسان لیف، رنجرور ولار، تویوتا کمری، ولوو XC60 و فولکس واگن T-Roc فینالیست های عنوان خودروی جهان هستند.

این اتومبیل ها از بین تعداد بسیار زیادی انتخاب شده و به مرحله نهایی رسیده اند. داچیا داستر، اوپل اینسیگنیا و میتسوبیشی اکلیپس کراس برخی از مدل هایی هستند که می توانستند در بین گزینه های نهایی جای بگیرند.

در سال گذشته، جگوار F-Pace توانست عنوان خودروی سال را از دید ژورنالیست های WCOTY از آن خود کند. این کراس اوور نوظهور انگلیسی برای کسب عنوان نخست رقابت تنگاتنگی را با آئودی Q5 و فولکس واگن تیگوان داشت.

در حالی که در سال 2017 آلمانی ها دارای 4 نماینده در بین 10 فینالیست بودند، امسال فقط فولکس واگن T-Roc موفق به جلب نظر مثبت داوران شده است. در بیانیه رسمی رقابت امسال آمده:

جوایز خودروی سال جهان چیزی بیش از یک جایزه معمولی است. برنده این رقابت باید بتواند با عالی بودن و نوآوری، بهترین خصوصیات حال و آینده را در مقیاسی جهانی با هم ترکیب کند.

در جداول زیر می توانید لیست فینالیست ها در دسته های مختلف را مشاهده فرمایید.

کاندیداهای خودروی لوکس سال 2018

آئودی A8
ب ام و سری 6 گرن توریسمو
لکسوس LS
پورشه کاین
پورشه پانامرا

 

کاندیداهای خودروی پرفورمنس سال 2018

آلفارومئو جیولیا Quadrifoglio
آئودی RS3 سدان
ب ام و M5
هوندا سیویک Type R
لکسوس LC500

 

کاندیداهای خودروی شهری سال 2018

فورد فیستا
هیوندای کونا
نیسان میکرا
سوزوکی سوئیفت
فولکس واگن پولو

 

کاندیداهای خودروی سبز سال 2018

ب ام و 530e iPerformance
شورولت کروز دیزلی
کرایسلر پاسیفیکا
نیسان لیف

 

کاندیداهای خودروی برتر از نظر طراحی در سال 2018

سیتروئن C3 Aircross
لکسوس LC 500
رنو آلپاین A110
ولوو XC60

 

منبع: نامزد بهترین خودروهای سال 2018 از نیسان لیف تا پورشه پانامرا

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.