کمپانی HTC پتنتی را از یک هدست واقعیت مجازی با قاب محافظ ثبت کرده است

0 0

اسناد منتشر شده توسط سازمان جهانی مالکیت فکری حاکی از این است که کمپانی HTC پتنت یک هدست واقعیت مجازی موبایل را به ثبت رسانده که از کیس محافظتی مغناطیسی بهره می برد.

این کمپانی تایوانی پتنت اولیه این گجت را در سال گذشته به اداره ثبت اختراعات ایالات متحده ارسال کرده اما به دلیل ابهام در توصیف دستگاه و نوآوری های ارائه شده در آن رد شد. با این حال اصلاحات اعمال شده در پتنت منجر به ثبت آن در سازمان مذکور شده است. این پتنت که «سیستم لنز و ابزار جانبی» نام دارد از دو بخش تشکیل شده که عبارتند از کیس محافظی که موبایل در آن قرار گرفته و از طریق بخش مغناطیسی به لنز متصل می شود.

زمانی که لنزها از کیس جدا می شوند می توان آنها را به صورت یک ماژول کوچک تا کرد و پس از وارد کردن موبایل از قسمت پایین از تماشای محتوای واقعیت مجازی لذت برد.

در این حالت هدست حتی از Cardboard گوگل نیز ابتدایی تر شده و حمل و نقل آن بسیار تسهیل می شود. مدیران بسیاری از کمپانی های فعال در حوزه هدست از قبیل فیسبوک عقیده دارند که توسعه هدست های مستقل و سبک بهترین راه برای جلب کاربران بیشتر است.

در این پتنت به موادی که قرار است در ساخت هدست واقعیت مجازی به کار برده شوند اشاره نشده اما با توجه به مکانیزم آن به نظر می رسد که پلاستیک بهترین گزینه باشد.

HTC در سال های اخیر در بازار اسمارت فون ها عملکرد چندان خوبی نداشته و بخشی از آن را با قیمت 1.1 میلیارد دلار به گوگل واگذار کرده است، همین مساله باعث شد که این کمپانی روی توسعه هدست های واقعیت مجازی تمرکز کند و به تازگی نیز نسل دوم هدست های پرچمدار خود را به نام Vive Pro معرفی کرده است.

منبع: کمپانی HTC پتنتی را از یک هدست واقعیت مجازی با قاب محافظ ثبت کرده است

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.