هاچ بک برقی ولوو در راه است؛ واکینگ سبز سوئدی

0 1

کمپانی ولوو که با حمایت های جیلی جانی دوباره گرفته، برنامه ای ویژه برای تولید مدل های پاک و دوستدار محیط زیست تدوین کرده است. این خودروساز سوئدی در کنار ارایه خودروهای هیبریدی، قصد دارد مدل های کاملا برقی را نیز در آینده بسیار نزدیک به خطوط تولید خود اضافه کند.

بر اساس گزارشی که اخیرا در پایگاه خبری Autocar منتشر شده، اولین اتومبیل الکتریکی ولوو در سال 2019 معرفی می شود. این خودرو به نوعی نسخه تولیدی کانسپت 40.2 به شمار رفته و تغییرات ظاهری اندکی در آن اعمال خواهد شد. با این حساب می توان گفت که نخستین خودروی برقی سوئدی ها یک هاچبک کوپه مانند بوده و به دلیل طبقه بندی شدن در سری 40، ابعادی مشابه با S40 یا V40 خواهد داشت.

آنطور که اعلام شده این مدل بر روی پلتفرم ماژولی کامپکت (CMA) ولوو ساخته خواهد شد، به همین خاطر امکان استفاده از انواع پیشرانه ها از جمله پیشرانه الکتریکی برای آن وجود دارد.

اگر چه هنوز اطلاعات دقیقی از مشخصات فنی دقیق این خودرو در دست نیست، اما به گفته مدیر بخش تحقیق و توسعه ولوو آقای هنریک گرین (Henrik Green) میزان مسافت قابل پیمایش آن چیزی در حدود 310 مایل (تقریبا 500 کیلومتر) خواهد بود.

وی در این باره گفته:

این (مسافت قابل پیمایش 310 مایلی) محدوده ای است که ما هدف گرفته ایم. اکنون ما در حال توسعه آن مدل برقی هستیم و همواره به دنبال گام های جدید می گردیم. ساخت یک خودروی الکتریکی بسیار متفاوت از توسعه یک اتومبیل در 5 یا 10 سال پیش است.

در گذشته شما یک سری پیش نیازها را سه یا چهار سال قبل از عرضه تعیین می کرده و در طول این مدت به سمت هدف حرکت می کردید. اگر شما در اجرای پیش نیازها خوب عمل می نمودید، در نهایت با یک مدل مناسب وارد عرصه رقابت می شدید.

آقای گرین افزوده که نخستین اتومبیل برقی ولوو از سیستم باتری ماژولی برخوردار خواهد بود. در این صورت امکان استفاده از باتری هایی با ظرفیت متفاوت و موتورهای مختلف برای محصول جدید ولوو میسر خواهد شد. بدیهی است که در این حالت مشتریان می توانند طبق نیازهای خود، نسخه دلخواه را سفارش دهند.

اگر بخاطر داشته باشید سال گذشته ولوو اعلام کرد که از سال 2019 تمامی مدل های خود را بصورت الکتریکی شده (هیبریدی یا برقی) تولید می کند. این کمپانی سوئدی در نظر دارد تا سال 2025 حداقل یک میلیون خودروی الکتریکی شده در خیابان های جهان داشته باشد.

منبع: هاچ بک برقی ولوو در راه است؛ واکینگ سبز سوئدی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.