سامسونگ رسماً اعلام کرد: موبایل با نمایشگر تاشو OLED را در سال 2018 می سازد

0 2

ماه ها است که هر از چندگاهی اطلاعاتی منتسب به موبایل بهره مند از نمایشگر تاشوی سامسونگ منتشر می شود. حالا سامسونگ تا حدودی خیال همه را راحت کرده و به طور رسمی اعلام نموده قرار است تولید انبوه این تلفن هوشمند را با استفاده از نمایشگرهای OLED در سال جاری میلادی شروع کند.

این کمپانی در زمان انتشار گزارش مالی سال 2017 اعلام کرده:

«برای کسب و کار بخش موبایل، سامسونگ تلاش های خود برای حفظ تمایز موبایل هایش را با استفاده از فناوری های انقلابی از جمله نمایشگر های تاشو ادامه خواهد داد».

به این ترتیب مشخص است کمپانی کره ای برای رقابت در آینده آماده است و به نظر می رسد طراحی موبایل تاشوی سامسونگ با نام گلکسی اکس، گلکسی وینگ یا هر نام احتمالی دیگری تقریباً رو به اتمام است و تنها جزئیاتی از فرایند توسعه آن باقی مانده است.

برخی از منابع ادعا کرده اند سامسونگ در رویداد CES 2018 که چند هفته قبل برگزار شد،  نمونه های اولیه تلفن های هوشمند تاشوی خود را به صورت مخفیانه به برخی افراد نشان داده. بر این اساس اعلام شده این تلفن های هوشمند در دو نوع تاشو به سمت داخل و نیز تاشو به سمت بیرون نمایش داده شده اند.

البته احتمالاً این کمپانی قصد دارد ابتدا تلفن هوشمند تاشو به داخل را معرفی کند و مدل تاشو به بیرون که احتمالاً نیاز به طراحی پیچیده تری برای حفظ مقاومت دارد را در موعدی دیرتر و به عنوان نسل دوم این موبایل رونمایی کند.

مفهوم تاشو به داخل یا به بیرون ممکن است کمی گیج کننده باشد. برای درک بهتر این مسئله اشاره می کنیم که منظور از تاشو به داخل مشابه کتاب بازی است که نمایشگر داخل آن قرار گرفته و با بستن آن از وسط تا می شود. این مورد مشابه با نمونه ای است که در گزارشی، پیشتر به احتمال تولید آن در آینده (با نمایشگری 7.3 اینچی) اشاره شده بود. در حالی که نمونه دیگر، برعکس این حالت و به بیرون تا می شود.

منبع: سامسونگ رسماً اعلام کرد: موبایل با نمایشگر تاشو OLED را در سال 2018 می سازد

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.