ترامپ بودجه تحقیقاتی انرژی پاک آمریکا را 70 درصد کاهش می دهد

0 3

دولت ترامپ بارها به وضوح اعلام کرده که از حامیان سوخت های فسیلی است و علاقه ای به برنامه های مرتبط با انرژی های تجدیدپذیر ندارد. نشریه واشنگتن پست در گزارش اخیر خود آورده که پیش نویس لایحه بودجه ارائه شده از سوی دونالد ترامپ برای سال 2019، شامل کاهش چشمگیر بودجه وزارت انرژی و برنامه های متمرکز بر انرژی پاک و تجدیدپذیر است.

اگرچه این لایحه صرفاً طرحی پیش نویس به شمار می رود، اما کاهش 72 درصدی بودجه وزارت انرژی نشان می دهد که منافع دولت ترامپ در چه حوزه ای است و طی سال های آتی، باید منتظر چه رویکردی از سوی آن باشیم.

بودجه وزارت انرژی آمریکا از 2.04 میلیارد دلار به 575 میلیون دلار کاهش می یابد

مستنداتی که به دست خبرنگاران واشنگتن پست رسیده نشان می دهد بودجه «دفتر بازدهی انرژی و منابع تجدیدپذیر» وزارت انرژی ایالات متحده، با کاهشی قابل توجه از 2.04 میلیارد دلار به 575.5 میلیون دلار رسیده است. این کاهش بودجه بدان معنا خواهد بود که برنامه های تحقیقات در زمینه های اتومبیل های پاک، تکنولوژی های زیست انرژی، تکنولوژی های انرژی خورشیدی و تکنولوژی های اتومبیل های الکتریکی دیگر به سرمایه کافی دسترسی نخواهند داشت.

افزون بر این، دولت ترامپ در کنار کاهش بودجه به دنبال از بین بردن برخی مشاغل نیز هست و تعداد کارمندان این برنامه ها از 680 نفر به 450 نفر خواهد رسید. یکی از کارمندان وزارت انرژی ایالات متحده در مصاحبه با واشنگتن پست می گوید: «این موضوع نشان می دهد که ما هیچ موفقیتی در مجاب کردن دولت نسبت به ارزش مان نداشته ایم و اگر اساس را بر این ارقام بگذاریم، ارزش ما افت هم کرده است».

دونالد ترامپ از زمانی که دولت خود را تحویل گرفت قوانین اقلیمی دوران اوباما را لغو کرده، از توافق نامه تغییرات اقلیمی پاریس پا پس کشیده، تغییرات اقلیمی را از استراتژی امنیت ملی ایالات متحده حذف کرده و تعرفه هایی بر واردات پنل های خورشیدی وضع نموده است. او همچنین به صورت مداوم به افسانه «زغال سنگ پاک» اشاره کرده و مدعی شده که با زغال سنگ پاک، به جنگ بر سر این منبع انرژی پایان خواهد داد. تمام این حرکات در حالی انجام شده که دولت ترامپ شدیداً از سوی جامعه دانشمندان تحت فشار بوده است.

منبع: ترامپ بودجه تحقیقاتی انرژی پاک آمریکا را 70 درصد کاهش می دهد

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.